08 oktoober 2009

Lahendame Mustamäe parkimisprobleemid

Aasta-aastalt on Mustamäel muutunud parkimisprobleemid tõsisemaks. Selliseid olusid ja autode arvu tõenäoliselt omaaegsed insenerid infrastruktuuris ette ei näinud ja nüüd oleme üha kasvava probleemi ees. Mainitud trend on hakanud mõjutama ka Mustamäel asuvaid asutusi – 2008. aasta lõpus võisime Päevalehest lugeda artiklit, kus haiglad kurdavad, et parklad ägavad autodekoorma all.

Parkimisprobleemi Mustamäel on võimalik laias-laastus lahendada kahel viisil: ehitada välja parkimismajade süsteem või luua majade juurde lisa parkimiskohti.

Parkimismajade ehitus on selgelt liiga kallis. Lisaks kerkib ehituse puhul üles küsimus, kes peaks parkimismajad kinni maksma. Juhul, kui seda teeksid erasektori ettevõtted, siis milliseks kujuneks Mustamäe elanikele parkimise hind. Kaheldav on ka majandussurutises ellu-jääda-püüdvate ettevõtete võimekus selliseid suurprojekte praegusel ajal ette võtta. Teisalt ei tundu reaalne, et ühistud antud kulutuse enda kanda võtaksid. Lisaks oleks raske leida Mustamäel sobivaid maalappe, kuhu selliseid objekte püstitada - inimesed on üldjuhul mugavad ja eelistavad ikka parkida oma maja juures.

Oleme teinud tõsist mõttetööd meile olulise küsimuse lahendamiseks. Ohjeldama on asutud huligaanseid parkijaid, kelle valesti pargitud auto muudab teiste kodanike liiklemise majade-vahel võimatuks. Lahenduse parkimisküsimuses toob meie uus plaan anda korteriühistutele parklate rajamiseks tasuta linnamaad. Mainitud samm lõpetab olukorra, kus haljasalad on tulvil pargitud autosid ja kus sügisel ja kevadel valitsevad tolm ja pori. Pärast seda, kui parklad on välja ehitatud, muutub elukeskkond paremaks ja tekib juurde suur hulk vabu parkimiskohti. Parklate aluse maa eest tasu ei võeta.
 
Antud plaaniga saate lähemalt tutvuda Keskerakonna Mustamäe platvormis.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar