09 aprill 2010

Eile suri punkbänd Sex Pistolsist legendi teinud Malcolm McLaren

Postimees Online teatab 09.04.2010 10:27:
 
Eile suri punkbänd Sex Pistolsist legendi teinud Malcolm McLaren
 
Muusikud ja lähedased mälestavad 64 aasta vanuses lahkunud «Sex Pistolsi» manageri Malcolm McLareni.

Šveitsis eile haruldasse vähivormi surnud McLareni meenutuseks ütles Sex Pistolsi laulja John Lydon, et ta oli «meelelahutajana kõigist kõrgemal». McLareni eksabikaasa Vivienne Westwood iseloomustas lahkunut «väga karismaatilise, erilise ja andeka» inimesena, vahendab BBC veebikülg.

McLareni ja Westwoodi poeg John Corre nimetas isa «originaalseks punkrokkariks, kes tegi maailmas revolutsiooni». Westwood ja Corre olid McLareni surres tema kõrval.

«Mõte temas surmast teeb mind väga kurvaks,» lisas Westwood. John Lydon, esinejanimega Johnny Rotten, ütles: «Jään teda taga igatsema ja nii peaksid tegema ka sina».

McLareni manageerimisel elas pungi lipulaev keerukat elu. Bändi debüütsingel ilmus detsembris 1976, kurikuulsaks saadi TV otseetris vandumise pärast. Võimud raskendasid kontsertite korraldamist, katkesid plaadilepingud suurte plaadifirmadega. 1977. aastal keelas BBC bändi singli «God Save the Queen» esitamise oma jaamades.

Muusikaajakirjanik Jon Savage sõnul poleks ilma McLarenita tekkinud mingit briti punki. «Ta on üks väheseid üksikisikuid, kes mõjutas tohutult briti rahva kultuurilist ja sotsiaalset elu. Ta oli revolutsionäär».

McLareni poja sõnul pole pole perekond matusekorraldusi veel teinud, kuid isa soovis saada maetud Highgate surnuaiale põhja-Londonis.

Sex Pistols former manager dies:


 
R.I.P Malcolm Mclaren

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar