22 juuni 2010

Kesknoored toetavad EÜL-i hiljaks jäänud aktsiooni!

Kesknoorte juhatus teatas, et toetavad Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) allkirjade kogumise kampaaniat valitsuse noortevaenulike poliitika vastu. Kesknoortel on lähiajal plaanis pöörduda EÜL-i poole, et arutada edasisi ühiseid tegevusi ja kujunenud olukorda, kus valitsus jätkuvalt nii üliõpilasorganisatsioonide kui ka noorte arvamusest mööda vaatab.

Kesknoorte juhi Raivo Tammuse sõnul ajab valitsus lühinägelikku poliitikat, mille eesmärk on hetkekasu– üliõpilased on nende silmis kuluartikkel. Riigiisad peaksid mõtlema pigem sellele, et kõigepealt peaks noortesse investeerima, et neil oleks võimalik leida korralik töökoht, luua riigile läbi oma teadmiste lisaväärtust ja oma pere - nii tõuseb rahvaarv ning tuleb juurde uusi maksumaksjaid, kelle arvukusest sõltub kogu riigi käekäik.

Kesknoorte sõnul on küll kahetsusväärne, et EÜL-il läks ligi aasta aega, et mõista valitsuse läbikukkunud poliitika tegelikke eesmärke ja asuda tõsisemalt üliõpilaste õiguste eest seisma, kuid algatatud kampaania väärib siiski tunnustamist – parem hilja kui mitte kunagi!

„Valitsuse vastutustundetud kärped puudutasid õpetajaid ja kultuuriasutuste töötajaid, kes on õppimise tarbeks laenu võtnud just riigipoolse tagatise tõttu. Selline käitumine ja mentaliteet, et täna lubame ja homme võtame tagasi, mõjub negatiivselt kasvava põlvkonna kindlustundele ja on väga halb signaal tulevikuks,“ lisas Keskerakonna Noortekogu peasekretär Jaanus Riibe

21.06.2010 teatas Eesti Üliõpilaskondade Liit, et alustab allkirjade kogumist õppelaenude hüvitamise taastamiseks. Allkirjade kogumise kampaania eesmärk on näidata, et Eestis on tuhandeid inimesi, keda puudutas õppelaenude hüvitamise lõpetamine. Õppelaenude hüvitamine avaliku sektori töötajatele ja lapsevanematele lõpetati IRL-i ja Reformierakonna valitsuse eestvedamisel riigi 2009. aasta teise lisaeelarve seadusega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadusega, mis võeti Riigikogus vastu 18. juunil 2009. Avaldusi õppelaenu hüvitamise jätkamiseks oli inimestel õigus esitada 30. juunini.

Allkirju saab anda aadressil http://petitsioon.ee/oppelaenuhyvitamine#btn-more

Kampaania eesmärk on koguda vähemalt 50 000 allkirja. Allkirjade kogumine kestab 10. septembrini. Allkirjad antakse üle 13. septembril tööle naasnud Riigikogule.

Eesti Keskerakonna Noortekogu on loodud 1994. aastal ja täna kuulub Noortekogusse üle 5200 noore.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar