11 august 2010

Kesknoored asuvad tormikahjudega võitlema

Täna, kell 14.30 asub Tallinnast Väike-Maarjasse teele Keskerakonna Noortekogu komando eesmärgiga olla abiks tormikahjude likvideerimisel. Kesknoori šokeeris tormikahjude ulatus ja kutsuvad üles kõiki vabatahtlikke koristustöödele appi.

„Kui juba kiriku torn kabelisse kukub, siis see näitab, et praegu enamjumal ka ei aita, üritame hoopis koos külarahva abiga suures segaduses korda looma hakata. Eriti teeb meele kurvaks, et tegu on minu kodukandiga ning paljud armsaks saanud paigad on tundmatuseni pea-peale pööratud. Siiski usun, et suudame Väike-Maarja valla kesknoorte abiga taas särama lüüa,“ sõnas Väike-Maarja valla Avispea küla elanik ja kesknoorte esimees Raivo Tammus optimistlikult.

„Tormi kahjude ulatus Väike-Maarjas šokeeris paljusid ja tundsime, et peame midagi tegema, et seal elavatele inimestele toeks olla. Tormituul rebis lahti puid, lõhkus katuseid ja ette jäävaid hooneid – on loomulik, et ulatama sellises olukorras abikäe. Arvan, et iga kodaniku üks kohustusi on olla alati valmis toetama neid, kes mingil hetkel abi vajavad.“ lisas Keskerakonna Noortekogu peasekretär Jaanus Riibe.

Pühapäeva õhtune äikesetorm kiskus Väike-Maarja kiriku torni lahti, purustas puid, esines ulatuslikke elektrikatkestusi ja kannatada said kamitmed majad. Erinevatel andmetel on paljud Väike-Maarja kodud veel siiani vee ja elektrita ning valla kordategemiseks kulub nädalaid.

Keskerakonna Noortekogu on asutatud 1994. aastal ja täna kuulub Baltimaade suurimasse noorteorganisatsiooni juba üle 5200 noore.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar