21 september 2010

IRL, otsusta ära!

Keskerakonna Noortekogu hinnangul läheb haridusminister Tõnis Lukase avaldus kõrghariduse maksustamisest vastuollu IRL-i eelnevate väidetega tasuta kõrghariduse teemadel.

“Seega on nii Lukase kui ka tema erakonnakaaslase Partsi poolt välja lubatud tasuta kõrgharidus lihtsalt tühi jutt,” ütles Jaanus Riibe, Keskerakonna Noortekogu peasekretär.

Lukas kirjutas 20. septembri ajalehes Postimees sellest, et riigi kulul kõrghariduse omandanud inimesed peaksid hiljem tööl käies oma hariduse eest tasuma vastavalt palgatasemele igakuisete maksetega kõrghariduskassasse.

“IRL andis selgelt mõista, et nemad on kõigi uute maksude vastu, nüüd aga pakutakse välja kõrgharidusmaks, ” imestas Riibe.

Riibe sõnul on kõrghariduse maksustamisest rääkimine praegusel hetkel lihtsalt pseudoprobleemi tõstatamine, et juhtida tähelepanu kõrvale tegelikest probleemidest. „Miks ei tegeleta hoopis sellega, et noortel üldse oleks võimalik tööd leida, Eesti on Euroopa esirinnas just noorte tööpuuduse vallas,” lisas Riibe.

Euroopa statistikaameti poolt avalikustatud andmeil on noorte töötute määr Eestis 37,2 protsenti, mis jääb alla vaid Hispaaniale ja Lätile. Üllatuslikult ütles isamaalane, majandusminister Juhan Parts 8. septembri ETV poliitikasaates „Foorum”, et toetab üleminekut täielikult tasuta kõrgharidusele.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar