14 september 2010

Keskerakonna Noortekogu toetab EÜL-i

Keskerakonna Noortekogu laidab Riigikogu saadikuid, kes pole vastanud Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) poolt saadetud kirjale. EÜL saatis eile, 13. septembril Riigikokku kirja, milles soovitakse teada, miks võtsid saadikud õppelaenu hüvitamist lõpetava seaduse vastu kaheksa tööpäeva enne selle rakendumist.

Samuti on tudengiliit nördinud, et seaduse poolt hääletanud parlamendiliikmed nende eelmisele kirjale ei vastanud. Õppelaenu hüvitamise lõpetamise poolt olid IRL-i, Reformierakonna ja Roheliste saadikud.

“Ilmselt ei oska nimetatud parlamendiliikmed kuidagi oma toonast hääletust põhjendada,” ütles Jaanus Riibe, Keskerakonna Noortekogu peasekretär. “Selle otsusega rikuti jämedalt õppelaenu võtnute õiguspärase ootuse printsiipi.”

“Pankade andmetel on Eestis juba ligi 3000 õppelaenuvõlglast, ilmselt on osa neist inimestest võlglaste nimekirja sattunud just õppelaenude hüvitamise lõpetamise tõttu,” tõdes Riibe.

“Kui enne oli väheste majanduslike võimalustega noorel võimalik loota sellele, et kõrgharidus on võimalik omandada riigi toel just õppelaenu hüvitist saades, siis nüüd sellise lootuse jaoks enam kohta pole,” lisas Riibe.

Keskerakonna Noortekogu on seisukohal, et õppelaenude hüvitamise lõpetamise poolt hääletanud saadikud peavad EÜL-i kirjale koheselt vastama ning andma esitatud küsimustele ausaid ja põhjalikke selgitusi.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar