10 september 2010

Kesknoorte uus loosung: Keskerakond on punk! Punk on lahe!

Eesti Keskerakonna Noortekogu juhatus kandis 8. septembril Stenbocki maja ees laiali aetud meeleavaldusel t-särke sõnumiga: „Keskerakond on punk! Punk on lahe!“.

 
Poolsada kesknoort kogunes kolmapäeval Stenbocki maja ette eelnevalt registreeritud meeleavaldusele, et juhtida valitsuse tähelepanu noorte töötusele, kuid mõned minutid pärast meeleavalduse algust tuli Stenbocki majast välja selgelt ebaviisakas ja ärritunud politseivormis ametnik, käskides noortel koheselt lahkuda.

Keskerakonna Noortekogu esimehe Raivo Tammuse sõnul piirab ootamatu ja ebameeldiv meeleavalduse laiali ajamine sõnavabadust ja on märk sellest, et valitsusel on tööpuuduse teemal isegi argumendid otsas, rääkimata tegudest. „Arvatavasti sai too ametnik majast selge korralduse kesknoored jõumeetoditega minema ajada, kuna meie pärale jõudes oli politseinik viisaka ning muheda olemisega, pärast majas käiku aga äärmiselt sõjakas. Liigume ikka üha enam Ansipi diktatuurse võimu suunas. Õukonnameedia on juba allutatud, nüüd on ka koosolekud ja piketid Ansipi läheduses keelatud;“ sõnas Tammus.

Kesknoorte peasekretäri Jaanus Riibe sõnul läks lõpuks t-särkidel olev uus sõnum väga hästi kokku sellega, mis toimus. „Punk liikumine on alati olnud suunatud ühiskonna juhtiva kihi poolt kehtestatud normide ja võimu vastu, mäss riiki valitsevate poliitikute vastu. Keskerakonna Noortekogu aktsioon seisiski sõnavabaduse ja õiguse eest omada parempoolsest valitsusest erinevat arvamust.“ lisas Riibe.

Meeleavalduse korraldaja esitas 8. septembri hommikul Põhja Politseprefektuurile avaliku ürituse registreemise avalduse, kus oli kirjas piketi toimumise aeg ja koht. Mõned tunnid hiljem kinnitas ametnik ürituse registreerimist. Kaks tundi pärast vahejuhtumit teatati, et meeleavalduse registreerimisel juhtus viga ning ametnik sisestas kuupäeva valesti. Vaevalt see viga kogemata tehti.Ülevaade Kesknoorte meeleavaldusest leiad [siit]

1 kommentaar: