10 november 2010

EKNA: Eesti vajab tasuta kõrgharidust koos sotsiaaltagatistega

Keskerakonna Noortekogu Akadeemiline ühendus (EKNA) on seisukohal, et tasuta kõrghariduse osakaal peab Eesti haridussüsteemis suurenema.

„Paljud võimekad noored ei saa kõrgharidust omandada just majanduslikel põhjustel,” ütles EKNA esimees Urmo Saareoja, „siinkohal peab abikäe ulatama riik investeerides tulevastesse maksumaksjatesse.”

Saareoja sõnul on tervitatav ka Isamaa ja Res Publica Liidu soov asuda Keskerakonna poolele võitlemaks tasuta kõrghariduse eest. „Keskerakonna programm on kogu aeg sisaldanud tasuta kõrghariduse kehtestamise soovi – tore, et ka minister Lukas on saamas meie mõttekaaslaseks.”

„Haritud noored aitavad Eesti ühiskonda tulevikus edukalt edasi viia, seega peame looma neile ka vastavad võimalused,” selgitas Tallinna Ülikooli üliõpilaskonna volikogu liige Saareoja.

„EKNA pingutab igati selle nimel, et tasuta kõrgharidus muutuks valimislubadusest reaalsuseks,” lisas Saareoja.

EKNA aseesimehe Jaanus Riibe hinnangul on Eesti kõrghariduse nõrgim külg sotsiaalsed tagatised.

“Olukord, kus üliõpilased on sunnitud õppemaksude tasumiseks käima tööl, pole mõistlik. Tekib põhjendatud küsimus – mis mõtet on investeerida kõrghariduse kvaliteeti, kui üliõpilased viibivad loengute asemel tööl? Vajame ka läbimõeldud sotsiaaltagatiste süsteemi,” lõpetas Riibe.

EKNA koondab üle 300 üliõpilasest kesknoore, et seista üheskoos tudengite huvide eest ja leida toetust erinevatele tudengialgatustele.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar