11 november 2010

Keskerakond: Oleme alati seisnud tasuta kõrghariduse eest


Endine haridusminister Mailis Reps ütles täna, et Keskerakond on kogu aeg seisnud tasuta kõrghariduse eest ja avaldab imestust Postimees Online-s ning ERR portaalis avaldatud pealkirjade üle, nagu IRL oleks jäänud tasuta kõrghariduse ideega poliitmaastikul üksi.

Nagu eilsel rektorite ja erakondade kõrghariduse teemalisel debatil sai väga selgelt välja öeldud, rõhutab Reps veelkord, et vastupidiselt IRL-i ja Tõnis Lukase pidevalt muutuvatele seisukohtadele kõrghariduse teemadel, on Keskerakond seisnud viimased 20 aastat tasuta kõrghariduse eest.

Repsi sõnul ei ole IRL-i hiljuti väljakäidud kõrghariduse ideed lõpuni läbi mõeldud ja jäävad samasse kategooriasse nagu Tõnis Lukase poolt mõni aeg tagasi pakutud kõrghariduse järelmaksu idee, mis seejärel IRL-i poolt maha vaikiti.

"Kord toetab IRL tasulist haridust ja üliõpilaste õppetoetuste vähendamist, siis räägib kõrghariduse järelmaksust, nüüd tasuta haridusest - see kõik tekitab segadust ja ei mõju enam usutavana," sõnas Reps.

Reformierakonda esindanud endine Mainori Kõrgkooli rektor Mati Lukas nägi vajadust viia sisse üleüldine osaline õppemaks, mida maksaksid kõik, ja minna lõplikult üle tasulisele kõrgharidusele.

"IRL-i demagoogitsemine on seda huvitavam, et eilsel debatil tuli selgelt välja, et pärast valimisi näeks IRL-i esimees Mart Laar oma erakonna seisukohtadest hoolimata heameelega koalitsioonipartnerina Reformierakonda, kes kahjuks ei näe Eesti kõrghariduses teist teed, kui kehtestada lõplikult tasuline kõrgharidus. Üksteist välistavad seisukohad näitab, et need kaks erakonda jagavad tühje lubadusi," lisas Reps.

Keskerakonna Noortekogu peasekretär Jaanus Riibe rõhutas eilsel debatil vajadust pöörata suuremat tähelepanu üliõpilaste sotsiaalsetele garantiidele, sest olukorras, kus üle poolte üliõpilastest õpib tasulistel kohtadel, jääb üha rohkem andekaid noori kõrgharidusest eemale. "Eesti kõrghariduse nõrgim külg on sotsiaalsed tagatised ja on kahetsusväärne, et vaid Keskerakond sellele probleemile tähelepanu pöörab," lisas Riibe.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar