19 november 2010

Keskerakonna noored avaldasid oma mõtted eesseisvateks valimisteks

 
Eesti Keskerakonna Noortekogu avaldas täna manifesti, milles teatab oma seisukohad eelseisvateks Riigikogu valimisteks. Tegemist on teemadega, mis vajavad kindlasti laia ühiskondlikku arutelu.

Kõige enam keskendub Keskerakonna Noortekogu just noorte tööpuuduse probleemile – rahvusvahelise tööorganisatsiooni (ILO) andmetel tõusis noorte töötus maailmas möödunud aastal rekordilise 81 miljonini, luues võimaliku nn kadunud põlvkonna, mis koosneb täielikult tööturult eemaldunud inimestest. Euroopa Statistikaameti andmetel on noorte töötute (kuni 25-aastaste) määr Eestis 37,2 protsenti, millega oleme Euroopas häbiväärsel kolmandal kohal.

Keskerakonna Noortekogu esimees Raivo Tammus leiab, et kõigile võimekatele noortele tuleb tagada tasuta kõrgharidus, vajalik on peatada hiiliv üleüldine õppemaks ja suurendada kõrghariduse rahastamist ning teaduspõhist ja viljakat koostööd ettevõtete ning avaliku sektoriga. „Tulevikus võiks bakalaureuse kraadist kujuneda üldine standard, nagu seda on praegu gümnaasiumi lõputunnistus,“ lisas Keskerakonna Noortekogu esimees Raivo Tammus.

„Tahame näha Eestit ühiskonnana, kus tunneksid ennast turvaliselt kõik siin sündinud ja viibivad noored, riigina, mis ei tee noortest tõrjutuid ega heidikuid, vaid annab oma panuse iga noore võimete parimaks väljaarendamiseks.” lisas Keskerakonna Noortekogu peasekretär Jaanus Riibe.

Samuti tuuakse välja teisigi kindlaid seisukohti, näiteks tasuta koolitoit gümnaasiumi- ja kutsekooliõpilastele; maakoolide võrgu säilitamine; munitsipaalkorterite pakkumine noortele peredele; riikliku praktikavahendussüsteemi loomine; õppelaenu hüvitamise taastamine ja noori palkavate ettevõtete maksusoodustused.

21 punkti seas soovivad noored koolidesse ka toimivaid kooliraadioid ja tasuta autokooli kooliprogrammi osaks.

Noortekogu sõnul saavad ja peavadki noored olema täisväärtuslikud kaasarääkijad nii praeguste kui ka tulevaste poliitiliste otsuste langetamisel Eesti Keskerakonna Noortekogu on asutatud 1994. aastal ja täna kuulub noorteorganisatsiooni juba ligi 5400 noort.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar