21 jaanuar 2011

Nördinud kesknoored: IRL hääletas tasuta kõrghariduse maha

IRL-i ja Reformierakonna saadikud näitasid täna Riigikogus noortele oma tõelist palet hääletades maha seaduse, mis taastanuks õppelaenude hüvitamise. Õppelaenude hüvitamise taastamine olnuks suur samm tasuta kõrghariduse suunas, kuid seda ei tehtud. 42 poolthäälega otsustas riigikogu eelnõu menetlusest välja hääletada.

Keskerakonna Noortekogu esimees Raivo Tammus märkis, et IRL-i üks suuremaid valimislubadusi on tasuta kõrgharidus, kuid hoolimata sellest hääletasid Reformierakonna ning IRLi fraktsiooni liikmed õppelaenude hüvitamise taastamise eelnõu menetlusest välja. „See on IRL-i poolt sulaselge rahva petmine! IRL tõestas selle otsusega, et nad on vaid Reformierakonna puudel, kes alandlikult kõiki korraldusi täidab.”

Tammus sõnas nördinult: „Reformierakonda jälgides ma üldse ei imesta, et sääraseid trikke tehakse, kuid IRL võiks ometi nii palju austust noorte vastu üles näidata, et nende soove vähemalt tõsiselt kaaludagi. Alati ei saa pugeda selle vabanduse taha, et koalitsioonileping ei luba ja kui ei lubagi, siis on järelikult kehv leping ning tuleb kas uus teha või parem partner otsida.“

„Veelgi lihtsam on öelda, et nende plaanide jaoks pole raha. Sageli suurt osa elanikkonnast selline vastus ammendavalt rahuldab, kuid mitte kesknoori,“ lisas tänasest otsusest ilmselgelt ärritunud Tammus.

Keskerakonna Noortekogu peasekretär Jaanus Riibe avaldas oma toetust Eesti Üliõpilaskondade Liidule, mille liikmed jätkavad samamoodi võitlust õppelaenude hüvitamise taastamise eest. „Tänase hääletustulemuse valguses ei ole võimalik võtta enam ühtegi IRL-i avaldust kõrghariduse teemal tõsiselt. IRL hääletas täna tasuta kõrghariduse maha,“ lõpetas Riibe.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar