20 jaanuar 2011

Uuring: noored nõuavad tasuta kõrgharidust

Eesti Keskerakonna Noortekogu Akadeemiline Ühendus (EKNA) avaldas täna infomessil Teeviit läbi viidud küsitluse tulemused. Küsitlusest selgus, et üle 88 protsendi gümnaasiumi lõpetajatest toetab tasuta kõrgharidust, 10% toetas praeguse süsteemi jätkamist ja 2% vastanutest tasulist kõrgharidust.

„Täna arutas Riigikogu õppelaenude hüvitamise taastamise eelnõud, sellega seonduvalt otsustasime uuringu tulemused varem avalikustada,” selgitas EKNA esimees Urmo Saareoja. „Õppelaenude hüvitamise taastamine on üliõpilastele väga oluline ning esimene samm jõudmaks tasuta kõrghariduse juurutamiseni Eestis.”

Keskerakonna Noortekogu peasekretäri Jaanus Riibe sõnul oli kurb kuulda ka hiljutist tööandjate avaldust, mis suhtus negatiivselt tasuta kõrghariduse ideesse. „Just sellise poliitika tulemusel lahkuvad noored Eestist ning otsivad endale maailmas koha, kus neid rohkem väärtustatakse ja hinnatakse.”

Reformierakonna ning IRLi fraktsioonide häältega hääletati õppelaenude hüvitamise taastamise eelnõu menetlusest välja.

„Avaldame oma toetust Eesti Üliõpilaskondade Liidule, mille liikmed võitlevad samamoodi õppelaenude hüvitamise taastamise eest,” lisas Riibe, „leiame, et täna oli IRLi Riigikogu saadikute tõehetk, kus nad oleksid pidanud oma valimislubaduste väärilised olema ning asuma opositsiooni antud küsimuses toetama. Tänase hääletustulemuse valguses ei ole võimalik võtta enam ühtegi IRL-i avaldust kõrghariduse teemal tõsiselt.”

EKNA viis kõrgharidusteemalise küsitluse läbi 2.-4. detsembril Teeviida infomessil ning sellele vastas 771 gümnaasiumilõpetajat.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar