20 aprill 2011

Aaviksoo ei kavatse taastada õppelaenude hüvitamist

Vastne haridusminister Jaak Aaviksoo ütles tänases Riigikogu infotunnis, et õppelaenude hüvitamise taastamist ei vaadata läbi üldiste printsiipide alusel ning õppelaenu laadset toetusmeedet ei saa õiglaseks pidada ka rahulikumalt majandusperioodil.

Vastates täna Riigikogu infotunnis Keskerakonna fraktsiooni aseesimehe Mailis Repsi küsimustele õppelaenude hüvitamise taastamise osas tunnistas Jaak Aaviksoo, et ei kavatse seda teemat põhimõtteliselt ja üldiste printsiipide alusel läbi vaadata.

„Kui eile jõudsin rõõmu tunda, et sotsiaaldemokraadid on ühinenud õppelaenude hüvitamise taastamise osas Keskerakonnaga andes sisse vastavasisulise eelnõu, siis täna väljendas haridusminister küll oma sisukohta väga üheselt,” märkis Keskerakonna Noortekogu esimees Raivo Tammus.

„Arvestades valimislubadusi tasuta kõrgharidusest oleks pidanud selle eelnõu sisse andma hoopis IRL, kuid, nagu näha, käitutakse risti vastupidi,” lisas Tammus.

„Rääkides valimislubaduste täitmisest, siis siinkohal on IRL valitsusparteina küll väga kehval positsioonil – lubati kodukulud kontrolli alla võtta, kuid elektri hinnal lubatakse tõusta kümneid protsente. Lubati tasuta kõrgharidust, kuid ei suudeta taastada midagi märksa odavamat, õppelaenude hüvitamist,” rõhutas Keskerakonna Noortekogu peasekretär Jaanus Riibe.

Riibe meenutas, et 2010. aasta sügisel kogusid kodanikeühendused üheskoos allkirju õppelaenu hüvitamise taastamiseks. „17. novembril andiski EÜL Riigikogu esimehele Ene Ergmale üle 12 725 allkirja õppelaenude hüvitamise jätkamise kohta. Suur allkirjahulk näitas, et Eestis on tuhandeid inimesi, keda valitsuse tegevus puudutas ja kes arvavad, et nende õiguspärast ootust on riivatud.”

„Valitsus ja uus haridusminister peavad tõele näkku vaatama, tehtud vigu tunnistama ning leidma lahenduse õppelaenu hüvitamise,” lõpetas Riibe.

Jaanuaris valis Eesti Üliõpilaskondade Liit 2010. aasta tudengisõbraks õppelaenude hüvitamise jätkamiseks oma allkirja andnud 13 000 inimest. Juba 2010. aasta juunikuus teatas Eesti Keskerakonna Noortekogu juhatus, et toetab EÜL-i allkirjade kogumise kampaaniat valitsuse noortevaenulike poliitika vastu.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar