03 august 2011

Elektrihinnatõusu taga on rahvast rööviv kasumiahnus

Eesti Keskerakonna Noortekogu korraldab homme Tallinnas elektrihinnatõusu vastase meeleavalduse. Meeleavalduse eesmärgiks on juhtida tähelepanu sellele, et hinnatõus tabab valusalt Eesti inimeste rahakotti ning peab olema õigustatud, mitte ümbritsetud saladuselooriga. Meeleavaldusel nõutakse, et Eesti Energia tõmbaks hinnatõusule pidurit ja hakkaks tegutsema Eesti rahva ja riigi, mitte kitsa äriringkonna huvides.

Eesti Keskerakonna Noortekogu esimees Jaanus Riibe ütles, et olukorras, kus viimastel aastatel on inimeste reaalpalgad püsinud muutumatuna või pigem langenud, kuid kulutuste osakaal märgatavalt kasvanud, on igasugune hinnatõus ränk hoop. „Eesti Energia peab jagama avalikult selgitusi ja põhjendama hinnatõusu vajalikkust. Tänaseks esitatud argumendid ei ole olnud piisavalt veenvad,“ lisas Riibe.

„Pidevad hinnatõusu taotlused peaksid ju hoopis näitama, et ettevõtte äriplaan on auklik, kuid viimaste aastate üüratud kasumid ja juhtide kasvavad palgad räägivad hoopis midagi muud,“ ütles Riibe.

Kesknoorte hinnangul on küsimusi palju, kuid vastuseid liiga vähe.

Meeleavaldus toimub neljapäeval, 4. augustil algusega kell 11.00, Eesti Energia peamaja ees (Kadaka tee 63) Tallinnas. Meeleavaldusele on kutsutud ka majandusminister Juhan Parts.

1 kommentaar:

  1. VALUS! Bensiinihind on kerkinud ka rekordtasemele.

    VastaKustuta