25 august 2011

Kesknoored korraldavad presidendi otsevalimisedKeskerakonna Noortekogu korraldab pühapäeval, 28. augustil, üks päev enne ametlikke valimisi ise presidendi otsevalimised, kus inimestele antakse võimalus teha valik kahe presidendikandidaadi vahel. Kutse osalemiseks presidendi otsevalimistel saadetakse ka kõigile 101 Riigikogu liikmele.

Keskerakonna Noortekogu esimees Jaanus Riibe leiab, et kolme erakonna katse leppida ilma debatita tagatoas presidendi äravalimise osas kokku on suurendanud lõhet rahva ja võimu vahel ning tugevdanud inimeste soovi edaspidi ise endale president valida.

“Meie aktsiooni eesmärk on pakkuda inimestele emotsiooni, mis tunne oleks ise endale presidenti valida, ja juhtida tänaste otsustajate tähelepanu sellele, et ühiskond on valmis ise otsustama. Aktsiooni eesmärk ei ole ühe või teise presidendi kandidaadi esile tõstmine, vaid anda laiem signaal, et tänastel presidendivalimistel toimuva taustal on aeg küps muutusteks“, lisas Riibe.

Valimised toimuvad pühapäeval 28. augustil Tammsaare pargis, Tallinnas algusega kell 12.00 ja valida saab kuni kella 15.00-ni. Valimisteks on kohapeale toodud telk, hääletuskast ja valimissedelid.

2 kommentaari:

  1. Riigikogu liige Juku-Kalle Raid kommenteeris täna hommikul antud intervjuus Kuku Raadiole ka kesknoorte pühapäeval toimuvat presidendi otsevalimiste aktsiooni, nimetades seda lolluseks ja kutsus üles inimesi mitte selles osalema.

    Kuula Juku-Kalle Raidi arvamust Kesknoorte aktsioonist siit:
    http://podcast.kuku.ee/2011/08/26/intervjuu-2011-08-260830/

    VastaKustuta
  2. Eesti kodanike initsiatiivi halvustamine Juku-Kalle poolt - on ilmselt taas tavakohaselt ka juriidiliselt ebakorrektne sõnavõtt. Paistab, et ega amet - seda vahvat matsi ikka ei riku...

    VastaKustuta