08 veebruar 2012

Noored püüavad poliitilist suhtluskultuuri parandada

31. jaanuaril toimus Keskerakonna Noortekogu eestvedamisel esmakordselt väitlusvõistlus kesknoorte ja Keskerakonna vahel.

Kesknoorte esimees Jaanus Riibe lausus oma avakõnes, et uue üritustesarjaga püütakse parandada poliitilist suhtluskultuuri. „Loodan, et tulevikus kasutatakse rohkem ka erakonna siseselt erinevate probleemide lahendamiseks ja selgitamiseks väitlusformaati. Selle asemel, et meediavahendusel üksteist materdada ja emotsioone tühjalt üles-kruvida, piisaks sellest, et osapooled esitavad üksteisele väljakutse, leiavad ühise aja ja peavad maha ühe tõsise väitluse, millele kõik soovijad saaksid kaasa-elada. Seejärel saab kohaletulnud publik otsustada, kumma osapoole argumendid, probleemi analüüs ja esitatud näited on elulisemad, veenvamad ja usutavamad,“ lisas Riibe.

Kohale tulnud paarkümmend silmapaari ei pidanud pettuma, hoogsaid sõnavõtte ning pinget jagus terveks mõõduvõtuks. Loosi tahtel sai esimese väitlusvõistluse teemaks „Eesti riigi liitumine Soome riigiga“. Antud idee pooldajateks olid kokkuleppe alusel kesknoored ning vastaseks Keskerakonna võistkond.

Hoogsa väitluse esimeses voorus said mõlema meeskonna iga liige neljaks minutiks sõna oma seisukohtade tutvustamiseks ja kaitsmiseks. Teises voorus toimus küsimuste ning repliikide ring, kus sõna sai ka publik.

Kogu väitlust jälgisid erapooletud kohtunikud Toomas Roolaid ja Uve Poom Eesti Väitlusseltsist, kes oma kriitikas ei teinud hinnaalandust ühelegi võistlejale. Kohtunike karmi pilgu hinnangul osutusid seekord paremateks väitlejateks Keskerakonna meeskonna esindajad, koosseisus: Mailis Reps, Kalle Klandorf ja Deniss Boroditš. Kesknoori esindasid Noortekogu esimees Jaanus Riibe, Kätlin Joala ja Jens Raevald. Üritust korraldas Keskerakonna Noortekogu juhatuse liige Alina Tubli, modereeris Vladimir Svet.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar