30 oktoober 2012

Lasnamäel toimus esimene pere ja tervisepäev

 
Pühapäeval, 30. septembril toimus Lindakivi kultuurikeskuses Lasnamäe esimene pere – ja tervisepäev. Üritus oli pühendatud kahele sündmusele: Maailma Südamepäevale ja rahvusvahelisele eakate päevale. Üritust aitasid läbi viia ja toetasid Tallinna Spordiselts Kalev ja Tallinna Sotsiaal – ja Tervishoiuamet.
 
Tegevused algasid juba hommikul kell 10 ja vihmast hoolimata oli fuajee inimesi täis. Järgneva seitsme ja poole tunni sisse mahtusid väga erinevad tegevused: kultuurikeskuse tagusel platsil toimus terviselaat, fuajees said inimesed enda tervislikku olukorda testida ja arstidega nõu pidada, kohvikus pakuti maitsvaid sööke ja jooke, kontsertsaalis astusid üles Vene noorsooteater, Teoteater ja mitmed lauljad, tantsusaalis sai proovida erinevaid treeninguid ja konverentsiruumis kuulata seminare. Ürituse peaesinejaks oli Jüri Homenja.
 
 
 
Vestlesin pärast esinemist põgusalt ka Jüri Homenjaga ja ta kiitis Lasnamäe inimeste sooja vastuvõttu. Lindakivi kultuurikeskuse saal oli igal-juhul tervisehuvilisi täis ja päeva jooksul käis kogu ürituselt läbi 2000 inimest.

Soovisime üritusega juhtida inimeste tähelepanu vajadusele propageerida tervislikke eluviise, mis aitaksid vähendada südame- ja veresoonkonna haigustesse haigestumise riske, ning tutvustada tervisekontrolli võimalusi ja õigeaegse tervisekontrolli tähtsust. Loodan, et tulevikus pööratakse üha rohkem tähelepanu tervislikule eluviisile, mis aitab vähendada erinevaid haiguste riske. Üritus ise andis kindlasti palju värsket energiat ja jõudu juurde!
 
Tänan kõiki Lasnamäe elanikke uue põneva ürituse eest ja kohtume juba järgmisel aastal. Olge ikka aktiivsed ja hoolitsege oma tervise eest!
 
Vaata ka Kanal 2 uudiste saate Reporter eetris olnud lõiku: Eesti mehed kardavad arsti juurde minna?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar