24 mai 2013

Lasnamäel uus koerte jalutusväljakTallinna linnavalitsus eraldas käesoleval aastal Keskkonnaametile raha Kivila tänava haljasalale koerte jalutusväljaku rajamiseks ja hooldamiseks. Ehitasime jalutusväljaku valmis ja avasime selle 17. mail. Avamisel osalesid Tallinna linnapea Edgar Savisaar  ja abilinnapea Arvo Sarapuu.
 
Koerte jalutusväljakuid on vaja selleks, et tagada hea koerapidamise kultuur. Jalutusväljakud pakuvad koertele tegevust, sotsialiseerimisvõimalust teiste koerte ja võõraste inimestega ning on koertele ohutuks kohaks, et vabalt joosta. Treeningelemendid pakuvad väljakutseid nii koertele kui ka koeraomanikele, kuna takistuste ületamisel on vaja koostööd. Sellel väljakul saavad omanikud treenida oma koeri agility nõuetele vastavatel treeningelementidel, mis on ohutud ja vastupidavad. Treenitud koer on õnnelik koer ja kuulekas koer.

Kivila koerte väljakutel on 6 erinevat treeningelementi, mis panevad proovile koera tasakaalu, jõu ja täpsuse.

Kivila koerte väljak on linnas 14. ja Lasnamäel teine. Koerte jalutusväljakud on ainsad avalikud paigad Tallinnas, kus on lubatud koeri rihma otsast vabastada. Väljakuid koristatakse ja vajadusel remonditakse 5 korda nädalas. Väljakud on varustatud ekskremendikastide ja biolagunevate kottidega, et oleks mugav oma lemmiku järelt koristada. Kivila koerte jalutusväljakud läksid maksma kokku 20 770 eurot.

1 kommentaar:

  1. Sellist kohta oli inimestel vaja väga. Tore, et lasnamäel see on nüüd tehtud!

    VastaKustuta