18 oktoober 2013

Sadama juures võiksid töötada kunstnikud

Sadama ja Russalka piirkonnas võiks toimuda paadisõidud ning seal tegutseda välikohvikud, ehtekunstnikud ja sepad.
 
2011. aastal oli Tallinn Euroopa kultuuripealinn ja meie üks hüüdlauseid oli «Avame Tallinna merele». Kesklinn on tihedalt seotud sadamapiirkonna ja merega. Kesklinna lähedal saab randa pääseda ja merd katsuda Russalka juures ja sadamapromenaadil. Sadama piirkonnal on palju võimalusi ja kasutamata alasid, mille saaksime linnakodanike hüvanguks välja arendada või sellele omalt poolt kaasa aidata. Selles piirkonnas võiksid olla mitmesugused vaba aja veetmise võimalused ja see annaks kaalu juurde ka sadamaala staatusele kogu linna elus.
 
Palju head on juba tehtud, kuid visiooni on ja palju saaks veel teha. Mõtlen, et piirkonnas oleksid veelgi suuremas mahus korralikud kergliiklusteed, avatud välikohvikud, kaubandustänavad, eripalgelised kala-alad, piirkonnas toimetaksid ehtekunstnikud ja sepad, regulaarselt toimuksid soodsa hinnaga paadisõidud, välja oleksid ehitatud suuremad mänguväljakud ja lastealad.
 
Piirkonda ehitaksime välilava, mis tooks iganädalased kultuurisündmused sadamasse. Need võiksid seotud olla juba olemas olevate muuseumide, kohvikute ja muude asutustega. See oleks sujuv üleminek kesklinna tihedasse teedevõrgustikku.
 
Hoonestust tuleks samuti tihendada ning arendada sellest välja mitmekesine linnaruum, mis tooks linnakodanikud aega veetma sadamaalale. Hoonestus oleks modernne ja mitmekorruseline. Sel moel ühendame merenduse, Tallinna mineviku, oleviku ja tuleviku.
 
Ala kujuneks Baltikumi keskuseks ja oleks kogu Eesti uhkus, eristudes ideedega, mitte ei paistaks silma üksluiste parklate ja suurte veoautode seismiskohana. Pean oluliseks, et sadama piirkonda korrastaksime üheskoos ja looksime sinna mitmekesised vaba aja veetmise võimalused.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar