29 aprill 2014

Lasnamäel asuva Jüriöö pargi mälestusmonument läbib uuenduskuuri


24. aprillil algasid Jüriöö pargis mitmesugused hooldus- ja renoveerimistööd, mille eesmärgiks on lisada väga populaarseks saanud ajaloolisele pargialale värskust ning kauni mälestussamba elementidele erinevaid uuendusi.

Planeeritud tööde käigus tehakse monumentaalosa betoonpindadele survepesu ja need kaetakse impregneerimisvahendiga, betoonsamba ja teraskarkassiga torni üleminek muudetakse niiskuskindlaks, remonditakse monumendi samba murdunud nurk, samba jalamile paigaldatakse uus metalluks ning monumendiesise kivisillutise ebatasased pinnad laotakse ümber. 

Lasnamäe linnaosa vanema asetäitja Jaanus Riibe sõnul on Jüriöö park Tallinna üks ajalooliselt tähtsamatest parkidest. „Jüriöö park on rajatud Tallinna kõrgeimasse piirkonda, 55 meetrit üle merepinna asuvale Sõjamäe kõrgendikule. Pargi rajamist alustati juba 1935. aastal, eesmärgiga avada see Jüriöö ülestõusu 600. aastapäeval - aastal 1943. Mis teha jõuti, hävis sõjas. Tänaseks on Jüriöö pargist kujunenud ajalooline paik, kus tähistatakse mitmeid Eesti traditsioone ja tähtpäevi. Viimati, 23. aprillil, toimus meie linnaosas Jüriöö ülestõusu tähistamine“, lisas Riibe.

Projekteerimist tegi osaühing Civen ja ehitustööd teostab AS Esmar Ehitus. Algatatud ehitustööde lõpptähtajaks on 14. mai 2014. Kogu arendusprojekti maksumus on 10 000 eurot.

Seoses ehitustöödega palub Lasnamäe Linnaosa Valitsus kõiki Jüriöö pargi külastajaid olla liikumisel ettevaatlikud ning vabandab ehitustöödega seotud ebamugavuste pärast.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar