20 juuni 2014

Lasnamäele ehitatakse linnaosa saun


Möödunud aastal tehti korda Kesklinnas asuv Raua saun ja avati ka Nõmmel uus saun. Mõlemad avalikud saunad on osutunud populaarseteks. Kui eelmisel aastal kogusime linnaosa elanike ideid „Lasnamäe positiivne programm 2014 – 2018“ raames, siis paljud elanikud kirjutasid, et linnaossa tuleb rajada saun, millega tagatakse lasnamäelastele kvaliteetne ja kaasaegne saunateenus kodulinnaosas. Ettepanek pälvis toetust ja oli elanike suur soov. Nüüd on sauna ehitamise plaanid saanud konkreetsemaks ja loodame sauna avada 2015. aasta märtsiks. 

Saun treenib ja karastab organismi ning parandab selle kohanemisvõimet. Sauna kasulikkusest räägivad teadlaste uurimused, mis tõendavad sauna positiivset toimet nii haigetele kui ka tervetele. Arstide sõnul on mõõdukad saunaprotseduurid head neerudele, hüpertoonia ja stenokardia haigetel alaneb vererõhk, vähenevad üleväsimuse nähud ning soodustub haavade paranemine. Saunatamist soovitatakse ka neile, kes põevad kroonilist polüartriiti, ishiast, radikuliiti ja mõningaid ainevahetushaigusi. Sauna kasulikkus on üldtuntud ja meie kliimas saanud ka elustiili ja kultuuri osaks. 

Uues avalikus saunas saab korraga saunamõnusid nautida 60 külastajat. Eraldi osakonnad on naistele ja meestele, mõlemas saab olema nii leilisaun kui ka aurusaun. Mõeldud on ka ratastooliinimeste peale, kelle jaoks tuleb eraldi tunnidušš. 

Uue sauna asukoht on Pae pargi läheduses, kus on värske õhk ja meeldiv roheline keskkond. Seal käib pidevalt palju tervisesportlasi ja tulevikus on mugav tulla jooksuringilt, kepikõnnilt või talvel ka suusarajalt otse sauna, veidi higistada ja seejärel end puhtaks pesta. Suve teises pooles valmib projekt ja augustis soovime alustada ehitustöödega.

Tallinnas on pikk sauna traditsioon. 1970. aastatel tegutses üle linna 10 sauna, nende hulgast olid hinnatuimad Kalamaja saun, Valdeku saun, Veerenni ja Tartu mnt saun. Usun, et Lasnamäe saun võetakse linnaosa elanike poolt hästi vastu ja kujuneb populaarseks. 
 
Artikkel ilmus Lasnamäe Lehes juuni 2014.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar