12 juuni 2014

Tallinnas alustasid regulaarseid sõite gaasibussid


Raepress annab teada, et Tallinnas alustasid MRP Linnaliinide AS teenindavatel liinidel 13 ja 49 regulaarseid sõite 7 uut madalapõhjalist gaasikütusel töötavat liigendbussi.

MRP Linnaliinide AS juhataja Rein Vinni sõnul on gaasibusside kasutuselevõtt osa pealinna ühistranspordi kaasajastamisest ja keskkonnasõbralikumaks muutmisest. „MAN Truck & Bus AG ettevõtetes valmistatud liinisõidukid on näidanud end vastupidavate, säästlike ja loodushoidlikena. Just neist omadustest lähtudes langes Õismäe-Lasnamäe ja Lasnamäe-Merivälja vahelistele liinidele uusi reisijasõbralikke sõiduvahendeid otsides meie valik MAN bussidele,“ selgitas Vinni.

Uued 18 meetrised liigendbussid kasutavad kütusena autogaasi ning nende poolt loodusesse paisatavad heitmed on minimaalsed. Samuti annavad gaasibussid tänu kütuse soodsale hinnale märgatavat kokkuhoidu. Säästlikkusest ja puhtamast linnakeskkonnast lähtuvalt võiks gaasibussidel olla suur tulevik ning praegune pilootprojekt avada alternatiivküttega ühissõidukitele pealinnas avarama kasutusvõimaluse. Selleks, et ökoloogiliselt puhaste busside kasutamine muutuks igapäevaseks, vajavad vedajad kindlust, et gaasihind jääb ka edaspidi soodsaks. „Gaasibussid pole odavad ja pikaajalise liisinglepingu allkirjastamisel võtab vedaja endale suure äririski,“ ütles Vinni. „Samas on reisijate mugavus ja linnaõhu puhtus meie jaoks primaarsed.“

MAN Truck & Bus AG gaasibussid on Tallinnas liinil esmakordselt. Seni on mugavad sõidukid end igati õigustanud.
 
Loe lisaks 30. september 2009. sissekannet "Tallinn murrab innovatiivsesse tulevikku".

1 kommentaar:

  1. Tallinn veab eest kogu Eesti arengut! Kui sõidad linnast välja, siis näed ainult pimedaid külasid.

    VastaKustuta