05 september 2014

Tallinna linna esindajad kohtusid Helsingi linnavalitsusega

 
17. juunil külastas Lasnamäe linnaosa vanema asetäitja Jaanus Riibe, Tallinna abilinnapea Eha Võrk ja teised linna esindajad Helsingi linnavalitsust. Mõlemas pealinnas on munitsipaal- ja sotsiaaleluruumide arendamine oluline küsimus. 

Kohtumisel tõstatati küsimused, nagu milline on kohaliku omavalitsuse ja riigi ülesannete jaotus üürieluasemete ehitamisel; kuidas toimub elamute ehitamise rahastamine; milliseid tingimusi on vaja luua erinevatele sihtrühmadele näiteks vanurid, lastega pered, sõltuvushäiretega inimesed jne. 

Päeva jooksul kohtuti Helsingi abilinnapea Laur Rätyga, kes andis üldise ülevaate Helsingi linna juhtimisest ja sotsiaalhoolekande korraldusest; Helsingi Sotsiaalameti osakonnajuhataja Tuula Poikoneniga, kes andis teavet eluasemeteenustest erivajadusega inimestele; Helsingi Kinnisvaraameti osakonnajuhataja Markku Leijoga, kes tutvustas linna eluamuehitust ja elamumajnduse korraldust ja Helsingi Linnaplaneerimise ameti osakonna juhataja Lotta Suomineniga, kes selgitas infrastruktuuri objektide rajamise korraldust Helsingis. 

Lisaks tutvuti erinevate objektidega, külastati sotsiaalelamu Vana Viertotie 22 ja munitsipaalelamutega Korppaanmäentie 28, Karstulantie 10.
 
Artikkel ilmus Lasnamäe Lehes augustis 2014. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar