26 jaanuar 2015

Lasnamäel jagati toidupakke


Eelmisel aastal tabas paljusid inimesi Eestis halb üllatus, sest valitsus ei suutnud tagada elanikele Euroopa Liidu toiduabi jagamise jätkamist. See oleks aidanud leevendada raskel ajal toimetuleku raskusi. 

Lasnamäe linnaosavalitsus ei saanud seda niisama kõrvalt vaadata. Tulime välja omapoolse initsiatiiviga ja tegime Tallinna linnale ettepaneku kompenseerida 2014. aasta lõpus tekkinud puudujääki „Tallinn aitab!“ raames. Tallinn pani õla alla ja tuli appi! 

Üle tuhande toidupaki

Panime kokku korraliku toidupaki, milles sisalduvad konservsupp, liha- ja kalakonserv, tatar, riis, pudruhelbed, toiduõli, suhkur, kiudainete- ja proteiinirikkad näkileivad, mesi, tee ja küpsised.

Toiduabi jagati aasta lõpul toimetulekutoetust ja vajaduspõhist peretoetust saavatele peredele. Nüüd on jaotatud juba üle tuhande toidupaki ja toidupakkide jagamist jätkatakse praegugi. 

Inimesed on tänulikud

Elanike tagasiside toiduabile on olnud positiivne, inimesed on rahul ja tänulikud. Jaanuari lõpus hakkavad toidupakke jagama ka teised linnaosad. Tallinna algatust peetakse vajalikuks ja abistavaks.

Paraku näitab olukord veelkord seda, et valitsus ei suuda teha asju, mis on elementaarsed ja vajalikud – liiga tihti unustatakse nõrgemad! Tallinn käitub aga vastupidiselt – linn tuleb oma võimete piires alati appi.

Tallinn on palju panustanud ebavõrdsuse vähendamisse ja keskendunud tööpuuduse leevendamisele, toetustele ja sotsiaalabile, raskustesse sattunud inimeste nõustamisele, ettevõtluse toetamisele ja tarbijakaitsele. Ka Lasnamäel jagatavad toidupakid on suureks abiks paljudele.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar