23 detsember 2015

Meeleolukad jõulupeod Lasnamäel vähekindlustatud peredele ja erivajadustega lastele

 
Aasta kõige pimedamal ajal ootab igaüks midagi, kes päkapikke, kes valget lund. Me kõik ootame, sest jõulud on ootuste aeg. Traditsiooniliselt on Lasnamäe LOV sotsiaalhoolekande osakond pidanud meeles linnaosa vähekindlustatud perede lapsi ning korraldanud neile jõuluüritusi, nii ka sel aastal. 
 
Lindakivi Kultuurikeskusesse kutsuti 420 last jõuluetendustele, kus kohtuti jõuluvanaga, kellel kingikotis magus üllatus igale lapsele. Lasnamäel elab peamiselt kakskeelne elanikkond, seetõttu on üks jõuluetendus eesti ja teine vene keeles. 
 
Väikeste vaatajate silmad särama
 
Eesti keelt kõnelevaid lapsi rõõmustab jõuluetendusega Tallinna Lepatriinu Lasteteater ja vene peredest pärit lapsi MTÜ Sakala Laululapsed.
 
Tallinna Lepatriinu Lasteteater loodi kümmekond aastat tagasi eesmärgiga pakkuda midagi sellist, mis paneks väikeste vaatajate silmad särama, saali naerust rõkkama ja samas ka elulistele teemadele mõtlema. Teatri näitlejateks on kolm noormeest. Kõik etendused on näitlejate ühislooming ideest lõpptulemuseni, mis eeldab trupi liikmetelt mitmekülgseid oskusi, olgu tekstide kirjutamine, oskus laulda, erinevaid pille mängida vms. 
 
Igal aastal toob Lepatriinu Lasteteater lavale kaks uut lavastust, nii ei teki näitlejatel rutiin ja ka publikul on põnev. Sel hooajal on repertuaaris uuslavastused „Loodusesõbrad“ ja „Ma soovin, et...“, viimane etendubki Lindakivis. 
 
Erivajadustega laste jõulupidu 28. detsembril
 
Lasnamäe Linnaosa Valitsus ootab kuni 15-aastaseid erivajadustega lapsi koos vanematega jõulukontserdile 28. detsembril kell 11 Lindakivi Kultuurikeskuses. Igale lapsele on kommipakk. Kontserdil astuvad üles lasteteater ,,Väike Ooper“, balletikool „Luikede Lend“, noor laulja Veronika, tantsutrupp „Sixtina“, laste vokaalstuudio ,,Nupukesed“, vokaalstuudio ,,Diapasoon“, muusikateater „Solaris“, noorlaulja Minnu, Sergei Maasin. Kutsete kohta saab infot sotsiaalhoolekande osakonnas (Pallasti tn 54, telefon 645 7766).
 
Pühadeaeg tuletab meile meelde, kui oluline on üksteise toetamine ja ühtehoidmine. Oma võimaluste piires saame igaüks toetada ja abistada oma lähedasi, naabreid ja linnaosa elanikke. 
 
Sotsiaalkeskus elanike teenistuses
 
Eelmisel aastal avas linnapea Edgar Savisaar Lasnamäel Punane 48a uue ja moodsa sotsiaalkeskuse. Sellesama sotsiaalkeskuse kõrval tegutses juba Tallinna LIPO linnapood, mis pakub soodsat toidukorvi ja madalamate hindadega tooteid; samuti Lasnamäe turu kalapaviljon. 
 
Sotsiaalkeskusest jagas linn eelmise aasta lõpus ja 2015. a esimeses pooles vähekindlustatud peredele toidupakke. Tegutseti projekti „Tallinn aitab!“ raames eesmärgiga kompenseerida Euroopa Liidu toiduabi lõppemist eelmisel aastal. See puudutas ka Lasnamäe abivajajaid. 
 
Linnapea Edgar Savisaare ja linnavalitsuse poolt tehtud otsused ja investeeringud on mõeldud linnaosa inimeste aitamiseks. Iga päev käib töö vähekindlustatud ja paljulapseliste perede toetamiseks, otsides erinevaid viise, kuidas neile abi pakkuda – see puudutab nii toidupakkide tagamist kui ka tasuta meelelahutust. 
 
Meie soov on toimetulekuraskusi ennetada, sest neid inimesi, kes Lasnamäel vajavad abi ja tuge, kahjuks jätkub. Aga üheskoos püüame raskustest üle saada!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar