09 veebruar 2017

Abipolitseinikud muudavad Lasnamäe turvaliseks

 
Lasnamäe linnaosa valitsus sõlmis 2015. a detsembris koostöölepingu politsei- ja piirivalveameti Põhja prefektuuriga, et toetada abipolitseinike tegevust linnaosas. Nii saame tõhustada koostööd avaliku korra hoidmisel ning süütegude ennetamisel ja tõkestamisel. Kui varem ei olnud Lasnamäel eriti abipolitseinikke, siis nüüd on hakanud pilt muutuma. 2016. a lõpuks oli abipolitseinike arv linnaosas kahekordistunud. Eelmisel poolaastal tegid kümme kõige tublimat abipolitseinikku kokku ligi 1000 tundi tööd.
 
Abipolitseinikud on vabatahtlikud, nad teevad oma tööd tasuta. Linnaosa premeerib igal aastal silmapaistvaid abipolitseinikke ja korraldab neile kaks korda aastas tänuürituse.
 
Abipolitseinikest on Lasnamäele suur abi. Tänu neile on võimalik tänavaid turvalisemaks muuta suuremate jõududega, kui politsei üksi seda suudaks. Eriti asendamatud on nad suurüritustel lauluväljakul ja selle ümbruses, samuti 1. septembril koolide läheduses ülekäiguradadel, et lastel oleks turvaline koolitee. 2016. a oktoobris patrullisid abipolitseinikud jalgsi Lasnamäe ülekäiguradade läheduses ja jagasid helkureid, et inimesed oleksid ikka autojuhtidele nähtavad. Igal aastal jõulude ajal osalevad abipolitseinikud jalgsipatrullis Lasnamäe rahvarohkemates kohtades.
 
Näiteks 2016. a jõulude ajal märkas abipolitseinikest jalgsipatrull kahtlaselt liikuvat sõidukit Mustakivi keskuse juures. Nad kutsusid appi politseipatrulli ja juhi kontrollimisel selgus, et ta oli alkoholijoobes. Abipolitseinike tähelepanelikkus hoidis ära võimaliku õnnetuse.
 
Abipolitseinikud käivad koos politseinikega Lasnamäel aktiivselt väljakutsetel ning osalevad piirkonnapolitseinike ja noorsoopolitseinike töös.
 
Igaüks meist saab teha midagi oma kodukoha turvalisemaks muutmiseks, üks võimalus teiste kõrval on hakata abipolitseinikuks. Kõige tähtsam on inimese enda soov ja tahe midagi paremaks muuta.

Artikkel ilmus ajalehes Pealinn 06.02.2017.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar